Melekler Şehri Los Angeles

Amerika’nın en popüler şehirlerinden, Hollywood’un merkezi Los Angeles… Los Angeles her mevsim sıcak havası, kumsalları ve dünyaca ünlü starlarıyla Kaliforniya’nın kalbi diyebiliriz. Los Angeles da yapılması gereken aktiviteleri maddeler halinde sıralıyor olucaz. Los Angeles’a gitmeden önce burada yapılacak birşey yok diyerek biraz önyargılı davranmıştık ama aslında oldukça yapılacak fazla şey varmış.

Los Angeles da yapılabilecek aktiviteler:

Universial Studios

Universial Studios

Büyük küçük farketmeksizin 1 gününüzü hiç sıkılmadan geçirebileceğiniz yer işte burası. Yıllardır izlediğimiz o muhteşem Hollywood filmlerinin çekildiği yerleri görüp, eğlenceli ridelara, roller costerlara binerek dolu dolu bir gün geçireceğinizin garantisini veriyoruz. Öncelikle biletler için tık tık . Biletlerinizi internet üzerinden alabilirsiniz. 1 gün burası için oldukça yeterli hatta 2. tura bile zamanız kalıyor. Bizce fazladan 200 dolar verip front line bilet almanıza hiç gerek yok. Bir kaç püf noktasıyla çok rahat 1 günde tamamlayabilirsiniz.

1 günde Universial Stüdyoları nasıl gezilir 

  • Telefonunuza Univerisal Studio uygulamasını mutlaka indirin. Hangi ride da ne kadar sıra var anında kontrol edebilirsiniz. Bizim oldukça işimize yaradı.
  • Kapı açılış saatinden önce mutlaka orada olun.
  • Stüdyo turu yaklaşık olarak 1 saat sürdüğü için öncelikle onu bitirirseniz diğer rideları çok daha hızlı şekilde bitirebilirsiniz. Hatta zamanınız kalırsa en son gece tekrar stüdyo turu mutlaka yapın.
  • Stüdyo turunu yaptıktan sonra hemen lower lot alt kısmına geçin. Burada Jurassic Park, Transformers ve Mumya bulunuyor. Hemen bunları tamamlayıp üst kısma geçebilirsiniz.
  • Üst kısımdaki ridelar birbirine yakın olduğu için bu kısmı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
  • Ridelarda ortalama bekleme süresi 40 dakika civarı sürüyor. Harry Potter’da bekleme süresi saatleri 90 120 dakikayı bulabiliyor.
  • Çeşitli showlar oluyor onların saatlerini iyi takip edin. O saatlere göre rideları ayarlayabilirsiniz.

Griffith Gözlem Evi / Griffith Observatory

griffith observatory

Tüm Los Angeles’ı ayaklarınızın altına seren manzarasıyla, değişik mimarisiyle bir çok filmde gördüğümüz meşhur rasathane Griffith. Buraya gelip sehir manzarasını izlemek dışında, içerisinde oldukça faydalı ve görsel açıdan tatmin edici gösterimler olmakta. Biz evren ile ilgili bir gösterime girdik ve görsel effectleriyle, anlatımlarıyla çok hoşuma gitti. Biletler 5 – 7 dolar civarında kesinlike bir gösteri izlemeden dönmeyin.

Hollywood Sign

hollywood sign

Los Angeles’a gidip Hollywood yazısıyla bir selfie çekilmeden olmaz. Yazıya belli bir noktaya kadar arabayla yaklaşabiliyorsunuz. Uygun bir yer seçip oradan çekilebilirsiniz veya trekking yaparak yazıların olduğu kısma gidip hem şehir manzarası hem de Hollywood yazısıyla fotoğraf çekilebilirsiniz. Biz arabayla gidebildiğimiz son noktadan fotoğrafı çektik. Ayrıca Griffith gözlem evinin oradan da Hollywood yazısıyla fotoğraf çekilebilirsiniz.

Walk of Fame

walk of fame

Los Angeles diyince ilk aklımıza gelen yerlerden birisi. Ünlülerin isimlerinin kaldırımdaki yıldızlarda yer aldığı ve el ve ayak izlerinin bulunduğu nokta. Oldukça kalabalık bir cadde olduğu için tüm yıldızları okumak fotoğraf çekilmek biraz zor olabiliyor.

Medieval Times Dinner

medieval times dinner

Los Angeles da 2016 yılında kendinizi ortaçağ döneminde hissedip, şövalyenizi desteklerken akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz bir yer. 5 farklı aile ve her birine ait bir şövalye bulunuyor. Sizde bir aileden oluyorsunuz ve tacınız, bayraklarınız oluyor. Şövalyeler kralın kızıyla evlenmek için yarışırken siz de hem yemeğinizi yiyip hem de şövalyenize destek oluyorsunuz. Yemek yerken orta çağ döneminde olduğumuz için çatal bıçak yok. Çorbayı tastan içip, tavuğu ellinizle yemek zorundasınız. Verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor. Kendinizi bir an Game of Thrones da hissedebiliyorsunuz. Hem Türkiye de hem Amerika da her yerde olmayan bir etkinlik olduğu için gelmişken mutlaka yapın.

medieval times dinner

medieval times dinner

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*